Moja strona internetowa znajduje sie pod adresem

http://www.jarmolowska.decoart.pl/

poniedziałek, 22 listopada 2010

ANNA PIAGGI

ZAWSZE BYŁA ORYGINALNA - TU ZDJECIE Z PRZED 100 LAT Z KARLEM LAGERFELDEM
Anna Piaggi (ur. 1931[1] w Mediolanie) to dziennikarka włoskiego wydania magazynu Vogue, pisarka zajmująca się modą, uważana za ikonę stylu. Była żoną fotografa Alfa Castaldiego, w świecie mody znana jest jej datowana od 1974 roku przyjaźń z Karlem Lagerfeldem.
Piaggi mówiąca i pisząca w sześciu językach, pomimo ekscentrycznego wyglądu (charakterystyczne niebieskie włosy, małe kapelusze, mocno podkreślone czerwoną szminką usta, eklektyzm w łączeniu poszczególnych elementów odzieży) jest osobą o dużym autorytecie i inspiracją dla innych artystów m.in. Dolce & Gabbana tak o niej mówi: "Anna Piaggi to prawdziwa ikona, kobieta z własnym niepowtarzalnym stylem. Jest kreatywna, ekscentryczna i nieprzewidywalna. Kochamy ją!" [2] zaś np. Manolo Blahnik uważa ją za: "ostatni wielki autorytet sukienek".
Posiada kolekcję ubrań (w której są i te o 200 letniej historii) zawierającą m.in. 2865 sukni i 265 par spodni (wg. danych z 2006 roku kiedy Piaggi miała indywidualną wystawę w Victoria and Albert Museum).

Tyle wikipedia  a ja ? cóz wam mogę powiedzieć o osobie która jest moją idolkąi której stylizacje od lat podziwiam. Chcialabym w jej wieku / którego przedewszystkim pragnę dozyć/ móc  być w takiej formie fizycznej i intelektualnej, Tak pracować i tak wyglądać. 

2 komentarze:

  1. Piaggi jest świetna, podzielam zachwyt tą panią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooo tak i kapeluszy posiada ok. tysiąca.

    OdpowiedzUsuń